General Patch Features :

* 7 Leagues (Bundesliga, Premier League, Ligue 1, Albanian Superliga, Serie A & B, Primera División) Completed including correct squads, kits, lineups, logos, map locations; All players with correct stats, appearence and boots
* Other newly added teams are:
* All missing Champions & Europa league teams

* You can save your BL & ML

* Added new Serie A teams
* Correct squads, player names & kits for all national teams in the game
* New stadiums to choose from in the selector (Imtech Arena, Moses Mabhida
* A lot new stadiums added)
* New adboards
* New boots
* New edit mode hairstyles
* New faces (details in the versions’ features)
* New kits
* New menus (30 custom menu the best)
* New music
* New referee kits
* New scoreboards

* 110 New faces with faceserver, a lot of Classic Players

TOOLS
We are using these tools to edit the game.
Game Graphic Studio by obocaman
Kitserver 11 by juce & Robbie
PES 2011 Editor by w!ld@
PES 2011 Map Editor by barcafan
PES 2011 Ultimate Data Editor by barcafan
PES 2011 Ultimate Editor by barcafan

Credits :

PATCH TEAM

Gentian Prokopi, Joni Sula, Andi Shabani, Enea Korcari


More Tags :

Si te luaj pro evolution 2008, SHKARKO LOJEN PES 2011

61 COMMENTS

 1. hallall per te gjithe kete pune..kisha kohe qe e prisja..tani po e shkarkoj dhe mezi po pres sa ta instaloj…se ngelem dke e krijuar vete skuadren tone.SHQIPERINE…..forca shqiperiaaaaaaaaaaa
  jemi me te miret

 2. pershendetje cuna e ju lumte per punen. un doja te pyesja per istalimin pasi i bera te gjitha hapat qe duheshin ne baze te readme po me dalin shume gabime ne menune qendrore te zgjedhjes se ekipeve per te lozur dhe liga shqiptare nuk egziston. a duhet te instaloj ndonje gje shtes ose duhet te bej dicka?

 3. emiljo te ndimhoj une pasi ta instalon patchin duhet ti besh update pastaj edhe njeher e merr folderin e save dhe e dergon te my documents

 4. nese luani ne become a legend nationality behi IZRAEL nese deshironi te luani per kombetaren shqiptare

 5. FALEMINDERIT TE GJITHEVE, DO NXJERRIM SHUM SHPEJT NJE UPDATE,JEMI DUKE RREGULLUAR TE GJITHA PROBLEMET EDHE NE ML, KY ISHTE PATCHI I PARE KETU NDAJ NA FALEN DHE GABIMET MUND TE NA GJENI NE FACEB PER CDO HOLLESI- PES 2011 Albania (Gentus Patch)

 6. Shume pergezime cuna per nje pune fantastike !!! Shpresoj qe te kete nje te tille edhe ne pes 2012. Mua loja me ecen mire vetem nje gje deshiroja te dija nese do ishte e mundur ne updatin qe do beni. Mua Master League me ecen mire vetem qe kur bej disa ndryshime ekipesh tek kampionatet(psh benfiken e coj ne serie b) me zhduken disa ekipe..mgjth edhe njeher URIME JENI SPEKTAKOLAR !!!

 7. Ej kete patch menzi e prisja, po un per vete master league luaj gjith diten, ne qofte se ajo sben atehere esht keq. mund te me tregoni cili eshte problemi ne master league pasi qe ende jam duke e downloaduar patchin e nuk e di se a do kete probleme apo jo. Ne qofte se ka probleme me te cilat master league nuk mund te luhet , a mund te tregoni se kur do ta beni update apo a esht gati update qe te postohet ketu ne kete faqe. Ju faleminderit shume.
  I LOVE ALBANIA <3

 8. Faleminderit te gjitheve, ju keshilloj te beni update para se te vendosni patchin , dhe nese keni windows 7 kontrolloni karen grafike pasi ka patur disa probleme ne kte pike, flm qe na perkrahni

 9. Dude,its a very beautiful patch,I just download it and really,The classic players are awesome.Zidane and Vieri are back :D but you know what,I think I am not gonna use it…you didnt place Beckham,and Rivaldo as well and in my last patch they are,I just need them so much..my favourite players…And LA Galaxy,I like to play Master League with them,its so hard then…Can you put those 3 thing in it? I really admire your work,its a awesome patch! But my Heart is with those 2 players and this team…PEACE!

 10. I wont use it without them..Rivaldo,Beckham and LA.Galaxy…great work but remember them next time,at least at the classic players you could have import them.Peace again my friend ;-)

 11. Patrick @ thnx budy , i forgot this too great players, Beckham is still playing with Galaxy and so it is a legend but not ready for classic teams, for Rivaldo deal for the nex update ;)

 12. Thank you,I will keep your patch on my PC and when the time is right,I will use it because for me,its one of the best patches I have ever seen! If you would import some stadiums from Jenkey or Slayer and Balls in HD texture,I guess you should be really famous here on this side! Really! I will support you if there is gonna be some ranking! Peace!

 13. patrick @ i will see what can i do for balls in hd texture, now im forking for some problems with masterleague, i promise the nex patch i will add on classic teams Beckham & Rivaldo, for the L.A. Galaxy mmm if have time ,i will add this too. :) peace bro

 14. Elidon @ jepi exract te 4 parteve dhe me pas ke cdo informacion aty, eshte shum i thjeshte nese ke instaluar dhe me pare patche te ktij lloji :) , faleminderit

 15. i haven’t installed it yet but i can imagine how good it will be………………………………………………………………………………………..GREAT WORK GUYS

 16. un e kam instaluar patchin ! kam win 7 x64 bit ! loja hapet vetem neser e bej run as administrator dhe vetem disa skuadra punojn kurse disa te tj japin error ! plz me ktheni prgj car mund te bej

 17. arber @ shikoje mire ndoshta patchin e ke vene ne folderin ” program ” duhet ta vendosesh ne folderin ” program (64)…ne fakt W7 me run administrator i hap…duhet ti besh update lojes DLC 7.00 para se te instalosh patchin

 18. O lale po un jam me win 7 84 bit ultimate, e instaloj lojen, bej update 1.0.3 bej dhe updatin 7.00 DCL e intstaloj patchin tend sipas udhezimeve dhe prap sdel???

 19. Lale @
  *folderin KONAMI hape dhe kopjo te gjitha filet qe ndodhen brenda dhe hidhi C:\Program Files\KONAMI\Pro Evolution Soccer 2011\
  *pastaj hape folderin SAVE,hapi folderat deri sa te dali nje folder qe quhet save kopjoje dhe hidhe te administrator\documents\KONAMI\Pro Evolution Soccer 2011\save
  *nese nuk hapet serisht provo (run as administrator) ose kliko exe brenda kitserverit krun

 20. edhe mu mndodh e njejta gjë sikur ky ertinio , kam windows 7 e te gjitha njesoj te gjitha ne rregull, i bej sipas udhezimeve te gjitha por kur hy ne loj nuk ndryshoj as wallpaper as asgje. Ne fakt un mund ta shoh ligen shqiptare dhe kombtaren por kur provoj ta marr , loja hiqet, dhe error. qfar duhet te bej .

 21. umm i am kinda new here so can please help me. i don’t know how to install these files. I want these files so badly so i can pes 11 with peace. pls Help and nice work man.

 22. your data base should be 7.00

  *first open folder KONAMI and copy all things there and paste here C:\Program Files\KONAMI\Pro Evolution Soccer 2011\
  *second, open the folder SAVE,and copy the folder KONAMI , paste to administrator\documents\KONAMI\
  *for windows 7 (run as administrator)
  click my pes2011.exe … … … enjoy

 23. kur do behet ndonje update qe cdo gje te punoje ne rregull?un e kam instaluar ne xp sp3 punon mire ..vetem ben crash kur hap skuadrat shqiptare dhe kur luam ML me superligen shqiptare… dhe dicka tjeter…nqs do behet nje update te regullohen uniformat e kampionatit anglez si edhe disa gjera te tjera …plus dhe uniforma e re e milanit….

 24. extra content / data pack / download — ose e ke dhe ktu te pes-patch.com (official updates 1.03 – 7.00 )

 25. Krist @ te my documents aty ku jane sejvimet e lojes ke nje file qe quhet SETTINGS fshije ate dhe mund te luash si te duash :)

 26. bravo cuna keshtu vazhdoni keni bere nej pune te madhe ,, e kisha kenaqesi te luaja me skuadrat shqiptare dhe me kombetaren dhe shpresoja se nje dite do te luaja , por ju na realizuat kete urime : jeni m’tmiret
  Urime

 27. gentus mund te ma shpjegosh pak kete proceduren se ke duhet te shkarkoj?
  dmth te me japesh link-un qe te zbres patch?

 28. Today,i suprised myself well,I just have looked in free agents and what do I see? Beckham and Rivaldo:D Damn,dude I didnt know that..now I will play your patch with a smile on my face ;-) So I would Like to say soryy for my last behaviour,I didnt knew they are inside and If anyone want to play it? he really should ;-) You know,Just the songs,some of them are cool but what nationality are u and this patch? I just want to know ;-) One more time,thanks and Soryy!!

  I have imported some stadiums,turf HD and replay logo with corner flags,if you would like some give me a sign and I can send you a link to it…most of those things I stole from Firepatch ;D

 29. te gjitha udhezimet i kam bere ashtu si i kini dhene ju por nuk del as wallpaper as1gje kur hap lojen si ka mundesi ?? mos duhet te beje 1 her update pastaj te bej instalimin e gentus patchit

 30. Kosta@ shum faleminderit vlla :) mund te na vizitosh dhe ne faqen tone ne facebook :) aty ke shum te reja rreth patchit

 31. Olsi@ duhet te shkarkosh te 3 pjeset me pas beji extract, per me shum na vizitoni ne faqen zyrtare PES 201 Albania (Gentus Patch)

 32. Olsi@ duhet te shkarkosh te 3 pjeset me pas beji extract, per me shum na vizitoni ne faqen zyrtare PES 2011 Albania (Gentus Patch)

 33. Patrick@ hi again bro, thnx , im pick them in Classic Teams for the next patch, Beckham have HD face ;). sorry for the LA Galaxy, i’m Albanian and all the song are from my country, I know for the HD turfs, corner flags,stadiums etc etc but i don’t like to make my patch heavy for download ;), again thnx

 34. @ Te 3 linket duhen shkarkuar me pas extract me rar
  @ Arbiol lojen pes 2011 duhet ta kesh vete, ky eshte thjesht patch qe i shtohet
  @ Moni shum faleminderit, do e rinxjerr nje patch te plote se shpejti ne pes-patch.com, kurse UPDATE do dale me 18.8.2011, linket do i gjeni ne faqen tone ne facebook, flm te gjitheve

LEAVE A REPLY